خانه / چرم ایرانی شترمرغ / بازار خرید و فروش چرم شترمرغ در ایران

بازار خرید و فروش چرم شترمرغ در ایران

با بررسی خرید و فروش چرم شترمرغ در بازار ایران، می توان به این نکته پی برد که میزان استقبال مردم از این نوع چرم به شدت افزایش یافته است؛ تا جایی که قیمتهای ارزان تری امروز برای آن عرضه می شود.
یکی از چرمهایی که توانست در بازار ایران رشد بسیار خوبی داشته باشد و به سرعت جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان پیدا کند، چرم شترمرغ بود. این چرم تا حدود ۵-۶ سال پیش آنچنان محبوب نبود. در واقع کسی از آن استقبال نمی کرد؛ چراکه شناختی از اهمیت آن نداشت. اما بالعکس در بازارهای اروپایی، به قدری از چرم شترمرغ در مقاصد تجاری و مدلینگ بهره می بردند که گویا این نوع چرم را صرفا برای درآمدزایی ساخته اند و لا غیر.
در ایران نیز در طی چند سال اخیر بود که تولیدکنندگان داخلی تصمیم گرفتند در این حوزه جدی باشند و قویتر عمل کنند. همین موضوع سبب شد تا پیشرفت شایانی حاصل شود. تولیدی های ایران در حوزه چرم شترمرغ بیشتر در تهران، اصفهان و ورامین ساکن هستند و حتی مشهد با آن همه تخصص در چرمسازی، هنوز بصورت قدرتمند وارد پروسه تهیه چرم شترمرغ نشده است. شهرهایی هم که ذکر شد، مدلهای مختلفی از این چرم را روانه بازار می کنند که در زیر به تشریح آنها می پردازیم.
چرم شترمرغ در دو مدل کلی یا بهتر بگوییم از دو قسمت بدن این حیوان تهیه می گردد. یکی چرم ساق پای آن است و دیگر چرم پوست بدنش. تفاوتهای زیادی بین این دو چرم وجود دارد. هم از لحاظ اندازه هم طرح، هم ضخامت. بعنوان مثال اندازه چرم پوست بدن شترمرغ خیلی بیشتر از ساق پای آن است؛ لکن ضخامت پا به پوست بدن برتری دارد. از طرفی طرحهای متنوع و خاص هر کدام از این چرمها آنقدر زیبا هستند که در تولید محصولات خاص، کاربردهای منحصربفردی نیز دارند.

چرم پوست شترمرغ

چرم پوست بدن شترمرغ دارای فولیکول های حبابی شکل می باشد که در واقع همان جای پرهای بدن آن است. این فولیکولها، خود تعین کننده کیفیت چرم هستند که در صورت آسیب دیدن هر کدام از آنها، ممکن است نرخ چرم بالا و پایین شود. زیبایی طرح بدن این حیوان زمانی بیشتر می شود که مزین به رنگهایی چون قرمز، قهوه ای روشن، آبی و حتی سبز گردد.

چرم شترمرغ ایران

چرم پای شترمرغ

این چرم از پوست ساق پای شترمرغ به دست می آید؛ زیبایی ظاهری بسیار لوکسی دارد و در تولید برخی اکسسوری ها مثل کیف پول، حتی ناخن آن را نیز جدا نمی کنند و از آن برای تزئین کیف استفاده می نمایند. رنگرزی این چرم نیز روی زیبایی اش تاثیر بسزایی می گذارد. همچنین به دلیل حجم کم این چرم، از آن برای تولید اکسسوری های کوچک و یا تزئین بخشهایی از لوازم بزرگ مثل کفش و … استفاده می شود.

چرم شترمرغ ایران

مواردی که ذکر شد همگی در بازار چرم ایران یافت می شود و رشد صنعت چرمسازی در ایران بقدری بالا رفته که نه تنها بازار داخلی، بلکه کشورهای دیگری چون ایتالیا، عراق و چین را نیز تامین می کند. نکته جالبی که درباره چرم شترمرغ باید بگوییم این است که بیشترین خرید برای آن مربوط به نوع کراست چرم می باشد. در واقع چرم خام شترمرغ بیشتر در معرض معاملات قرار می گیرد تا فینیش آن. پس می توان روی آینده این حوزه سرمایه گذاری ویژه ای کرد؛ به شرطی که اصولی باشد و تبلیغات مدرن را نیز در دستور کار قرار داد.
منبع: بازار چرم ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سعید رحیمی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129489233
فکس: 02189714847
سامانه پیام کوتاه: 30004554554415
تلگرام: arjleather@
اینستاگرام: arjcharm
پست الکترونیکی: arjleather@gmail.com
آدرس: مشهد - تهران: فرجام

مطلب پیشنهادی

فروشنده انواع چرم شترمرغ رنگی ایرانی

فروشنده انواع چرم شترمرغ ایرانی، چنانچه قدرتمند باشد به چندین نکته بسیار مهم همیشه توجه …

پاسخی بگذارید