مرکز صادرات سالامبور و انواع چرم

مرکز صادرات انواع چرم و سالامبور، در واقع نباید بر روی فروش و عرضه پوست خام فعالیت کند، اما به خاطر تقاضا زیاد، دیگر هر یک از شرکت های فعال در صنعت چرم، اقدام به صادر کردن می نمایند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مرکز صادرات سالامبور چرم

در چند سال قبل میزان صادرات سالامبور نسبت به چرم بیشتر بود، اما دولت ایران با مشاهده این موضوع عوارض گمرکی را برای خام فروشی اعمال و به کلی میزان صادرات سالامبور و چرم تغییر نمود، یا ساده تر بگوییم، میزان صادرات چرم از سالامبور بیشتر می باشد.

زمانی که عوارض برای سالامبور اعمال شده، بیشتری از شرکت ها و تاجران که فقط برروی سالامبور فعالیت داشتند، به شدت ضعیف شدن و دیگر تجارت پوست خام صرفه اقتصادی برایشان نداشت.

با بوجود امدن این مشکل، اغلب آنان به صادر کردن انواع چرم روی آوردند تا دوباره تجارت و کسب و کار شان رونقی پیدا کند و تا حدودی نیز موفق شدند، اما هنوز باید بیشتر تلاش کنند تا کمی قدرت بیشتری بگیرند و بازار سختی برایشان بوجود آمده است، زیرا به یکبار تجار زیادی به این شکل عمل کردند.

سالامبور و انواع چرم

همانطور که گفته شد و میدانید، سالامبور یک پوست خام است، و ایران با تغییر سیاست کاری خود در گمرک،‌از خما فروشی جلوگیری کرد تا کمی صنعت چرم کشور رونق پیدا کند و همچین زمانی که سالامبور صادر می گشت. بعد از آن سالامبور فرآوری یا دباغی شده و دوباره وارد کشور می شد.

بنابراین این امر تا حدودی موجب بهبود اوضاع کارخانجات چرم سازی شد، اما هنوز نیاز به توجه بیشتری دارد.

سالامبور انواع چرم

مرکز صادرات چرم ایران

این مرکز صادرات چرم، جزئی یکی از مراکز اصلی چرم ایران هست،‌ زیرا صادرات خوبی به دیگر کشورهایی همچون ترکیه، ایتالیا، روسیه و چندین کشور دیگر شکل میگیرد.

در صادرات، انواع چرم ها مثل شترمرغ، گاوی، بزی و گوسفندی وجود دارد و البته چندین چرم لاکچری هم طبق سفارش قرار می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما